سدنانیوز

استخدام ۵۵ هزار نفر در آموزش و پرورش
وزیر آموزش و پرورش مطرح کرد؛
وزیر آموزش و پرورش از پرداخت ۷۱۰ میلیارد تومان از مطالبات فرهنگیان تا پایان سال خبر داد و گفت: سازمان اداری و استخدامی با استخدام ۵۵ هزار نفر در آموزش و پرورش موافق است.
رشد ۵۰ درصدی سوادآموزی طی چهل سال
روایت یک مسیر/
امام خمینی در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی سوادآموزی در گستره وسیع را در دستور کار قرار دادند. ماحصل آن، پویشی بود که ثمره آن پس از ۴۰ سال، افزایش قابل توجه نرخ باسوادی در کشور است.
احتمال افزایش ۱۰ درصدی شهریه دانشگاه‌ها در سال ۹۸
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از احتمال افزایش ۱۰ تا ۲۰ درصدی شهریه‌های دریافتی از دانشجویان در سال ۹۸ خبر داد.
حق فوق العاده معلمان مرزی پرداخت نمی‌شود
مرادی:
نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس از عدم احتساب حق نوار مرزی برای کارکنان و معلمان شهرهای مرزی انتقاد کرد.
تعطیلی امسال مدارس بیش از حد بود
بطحائی:
وزیر اموزش و پرورش گفت: مدارس امسال در کلانشهر هایی نظیر تهران، اردبیل، خوزستان و اصفهان با دلایل مختلف به تعطیلی زیادی مجبور شد و مدارس برای رفع این زمان محدود با مشکل مواجه خواهند شد.
بحطایی توضیحات خود راپیرامون حذف سمپاد به مجلس ارائه داد
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از حضور وزیر آموزش وپرورش در جلسه صبح امروز این کمیسیون خبر داد.
نتایج انتخاب نمایندگان فرهنگیان در هیئت امنای صندوق ذخیره اعلام شد
نتایج اولیه مرحله نخست انتخابات نمایندگان فرهنگیان در هیئت امنای صندوق ذخیره فرهنگیان براساس دو برابر سهمیه هر استان اعلام شد.
بودجه آموزش و پرورش در مجلس ۶۷۰۰ میلیارد افزایش یافت
معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش با بیان اینکه در مجلس ۶۷۰۰ میلیارد تومان به بودجه پیشنهادی دولت برای آموزش و پرورش اضافه شد، گفت: هزینه آب، برق و گاز مدارس سالیانه ۳۰۰ میلیارد تومان است که از این محل ۱۵۰ میلیارد تومان به شرکت‌های مربوطه در سال ۹۶ بدهی داریم.
هوشمندسازی نیمی از مدارس پایتخت
مسئول هوشمند سازی مدارس شهرتهران گفت: حدود ۵۰ درصد مدارس شهر تهران هوشمند شده‌اند. این بدان معنا نیست که از نظر تجهیزات مدارس را ۵۰ درصد تجهیز کرده ایم، بلکه منظور آن است که بسیاری از مدارس پیشرو هستند و کار‌های جدیدی انجام می‌دهند در حالیکه ممکن است تعداد رایانه‌های در اختیارشان کم باشد.
علت تاخیر در پرداخت مطالبات فرهنگیان اعلام شد
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ۵۷۰۰ میلیارد تومان از محل یک درصد سود شرکت‌ها و ۳۵۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان در سال آتی درنظر گرفته شده است اظهار کرد: یکی دیگر از مصوبات معافیت مدارس از پرداخت هزینه آب و برق در حد الگوی مصرف است که امیدواریم به تایید شورای نگهبان نیز برسد.
اخـبار بـرگزیـده
ادامه