سدنانیوز

صرفه جویی تنها خاموش کردن یک چراغ اضافی نیست!
گزارش/
همزمان با افزایش پیک مصرف برق در فصل تابستان، موضوعاتی همچون مدیریت مصرف برای جلوگیری از خاموشی در تابستان رنگ و بوی جدی‌تری به خود می‌گیرد.
جاده ابریشم اقتصاد ایران را نفیس خواهد کرد
گزارش
جاده ابریشم راهی است که پیله‌های تجارت ایران را برای تولیدات و ساخت کالا‌های باکیفیت باز کرده و جرأت تجار ایرانی را برای تجارت در این مسیر بیشتر می‌کند.
زنگنه با توتال راه را به شرکت‌های داخلی بست/ ۱۰ سال فرصت سوزی در فاز ۱۱ گازی پارس جنوبی
گزارش/
فاز ۱۱ تنها فاز میدان گازی مشترک پارس جنوبی است که با گذشت ۱۷ سال از آغاز کاغذبازی‌های طرح توسعه آن، هنوز به سرانجام نرسیده است.
کویرهای کشور منبعی برای تولید برق/۳۰۰ روز آفتابی در کشور بلا استفاده مانده است
شریفی دونچالی گفت: فلات مرکزی ایران مانند مناطق کویری با داشتن نزدیک به ۳۰۰ روز آفتابی در سال، بهترین مکان برای تولید انرژی‌های نو هستند.
زنگنه: لجبازی عده‌ای در کرسنت ما را در چاه عمیق انداخت
وزیر نفت گفت: عده‌ای با لجبازی و ندانستن قواعد بین‌المللی، ما را در یک چاه عمیق انداختند. من سعی کردم کشور را از چاه عمیق خارج کنم.
پُز فروش نفتی که پولش نمی‌آید!
شاهد بی‌سابقه‌ترین رشد اقتصادی منفی در سال ۹۴ بودیم
در بخش ساختمان که دومین صنعت اشتغال‌زای کشور است، شاهد بی‌سابقه‌ترین رشد اقتصادی منفی در سال ۹۴ بودیم. در بخش خدمات نیز به جز سال ۹۴ در باقی سال‌ها رشد مثبت دیده می‌شود.
رقابت ایران و ترکیه برای سهم‎گیری از سوآپ نفت شمال عراق
درشرایطی که ترکیه وارد مذاکراتی شده که هرچه بیشتر از ظرفیت‌های بالفعل و بالقوه سوآپ نفت عراق بهره گیری کند؛ به نظر می‌رسد مسئولان نفتی کشورمان به قرارداد ۶۰ هزار بشکه‌ای سوآپ نفت عراق که تا ۱۰ روز دیگر قرار است اجرایی شود، بسنده کرده اند.
جزئیات بازپس گیری اموال به سرقت رفته در شرکت نفت
زنگنه خبر داد
وزیر نفت درباره تخلف صورت گرفته در شرکت مدیریت اکتشاف توضیحاتی را ارائه کرد.
ابلاغیه جدید جهانگیری ادعای ۹ ماه پیش قالیباف را تایید کرد
با بازنگری در طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی که توسط معاون اول رئیس‌جمهور در ۲۱ بهمن ماه سال جاری ابلاغ شد رسماً گفته شده است به ازای مصرف یک میلیون تن محصول میانی در واحد‌های نهایی حدود ۲۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد می‌شود.
اولین حمایت رسمی دولت از بازگشت سهمیه‌بندی بنزین
معاون اقتصادی سازمان برنامه در صحن علنی مجلس خبر داد
معاون اقتصادی سازمان برنامه در صحن علنی مجلس با اشاره به مزایا و ضرورت افزایش قیمت بنزین صرفا برای پرمصرف‌ها، از تصویب پیشنهاد افزایش پلکانی قیمت این فرآورده نفتی برای مصارف مازاد بر الگوی مصرف در سال آینده دفاع کرد.
اخـبار بـرگزیـده
ادامه